Nowy NEO’s. Pierwszy elektryczny skuter Yamahy!

Na rynku pojawił się następca popularnego skutera Yamaha NEO’s. Skuter najnowszej generacji dostępny jest tylko i wyłącznie w wersji elektrycznej. Silnik zintegrowany jest w tylnym kole i generuje 2000W mocy.

Seryjnie pojazd wyposażony jest w jeden akumulator litowo-jonowy, umieszczony pod siedzeniem, o pojemności ok. 970 Wh. To jak na dzisiejsze standardy stosunkowo niewiele. Według producenta, pozwala to na pokonanie 37 km. Czas pełnego ładowania wynosi 8h. Masa skutera bez baterii wynosi 90 kg, czyli tyle, ile konkurencyjne skutery ważą z baterią na pokładzie.

Trzeba przyznać, że Yamaha odrobiła lekcję, ale już w momencie debiutu trudno jej będzie dogonić konkurencję m.in. pod względem zasięgu i czasu ładowania. Elektryczne skutery dostępne w Polsce od kilku lat, jak np. Askoll, Vespa lub NIU, mogą na jednym ładowaniu pokonywać większe dystanse, a ładowanie baterii trwa zdecydowanie krócej.

Skuter jest wyceniony na europejskich rynkach na 3199 EUR, czyli obecnie ok. 15.100 zł.

Na przykładzie tego wiodącego producenta jednośladów doskonale widać, że “elektryczna przyszłość” małych miejskich skuterów właśnie staje się teraźniejszością i nie ma już od niej odwrotu!

Zobacz także

Dodaj komentarz