Skutery Askoll będą rozwozić przesyłki miejskie

Firma Cargoways podpisała w styczniu 2019 z importerem porozumienie, na mocy którego do floty operatora ekspresowych przesyłek miejskich trafi łącznie 20 elektrycznych skuterów Askoll eSpro45. Skutery pozwolą firmie w ekspresowym tempie dowozić adresatom przesyłki, niezależnie od natężenia ruchu na ulicach i dostępności miejsc parkingowych. Usługa wystartuje początkowo w Warszawie i w Katowicach, a niedługo później w kilku innych miastach w Polsce.

„W wyborze jednośladów zaważyła wysoka jakość wykonania, niskie koszty eksploatacji i możliwość wyjmowania baterii do ładowania. Zdajemy sobie sprawę, że skutery firmy Askoll nie są najtańszym wyborem, ale najbardziej liczy się dla nas niezawodność” – wyjaśnia Robert Tyczka, przedstawiciel Cargoways, odpowiedzialny za serwis miejski.

Wzmocniona rama skutera pozwala na przewożenie cięższych przesyłek (np. segregatorów z dokumentami), a zasięg wynoszący przeciętnie 60-70 km z zapasem wystarczy na cały dzień pracy kuriera. Co więcej, kurier z łatwością przeciśnie się w korkach i podjedzie skuterem pod same drzwi, co jest nieocenione w ścisłych centrach miast, gdzie miejsc parkingowych jest jak na lekarstwo, a pod biurowcami obowiązują zwykle ścisłe zakazy parkowania.

„W wielu miastach obserwujemy wzmożone zapotrzebowanie na miejskie przesyłki SameDay, tj. dostarczane tego samego dnia. Firmy chcące dostarczyć dokumenty do kontrahentów lub biur księgowych do ścisłego centrum lub na drugi koniec miasta, często przekładają terminy lub w ogóle rezygnują z przemieszczania się po mieście, ze względu na zakorkowane ulice i trudności w znalezieniu miejsc do parkowania. Z kolei używanie zatłoczonej komunikacji miejskiej do przewozu poufnych dokumentów dla wielu firm jest po prostu zbyt ryzykowne” – dodaje przedstawiciel Cargoways.

Do 2021 roku firma planuje rozszerzyć swoją działalność m.in. o Kraków, Wrocław i Łódź.

Zobacz także

Dodaj komentarz